Przydatne aplikacje

W artykule opisujemy kilka aplikacji umożliwiających tworzenie map interaktywnych oraz umieszczanie ich na własnej stronie.  Warto zaznaczyć, że przedstawione poniżej narzędzie są intuicyjne i nie wymagają umiejętności programowania.
 
Map Channels - rozbudowane narzędzie, umożliwiająca umieszczenia map Google Maps na dowolnej stronie internetowej lub blogu. Tworzenie map jest bardo proste, wystarczy się zalogować. Mapę można umieścić w bazie, udostępniając ją dla innych użytkowników aplikacji. Aplikacja ma dużą funkcjonalność, od stworzenia prostej mapy po bardziej rozbudowane serwisy mapowe, czy np. możliwość stworzenia trasy dojazdu z widokiem Street View. Tworząc mapę można korzystać z bogatej bazy markerów. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne. Kody map wygenerowanych przez stronę można używać zarówno do komercyjnego, jak i niekomercyjnego użytku.

Scribble Maps - narzędzie umożliwiające w szybki i łatwy sposób stworzenie własnej mapy na podkładzie map Googla z możliwością zapisu i eksportu do innych aplikacji. Ciekawostką jest rysowanie warstw w oparciu o Google Sky Maps. Dostępny też w wersji Pro, oferującej więcej funkcji.