Kolejna aktualizacja Android Auto (zrzut ekranu)

W urządzeniach z Android Auto nawigacja Map Google jest z pewnością jedną z najczęściej używanych aplikacji. Zaledwie kilka miesięcy temu projektanci dali aplikacji nowy interfejs z paskiem bocznym, a teraz wprowadzana jest kolejna adaptacja. Zmienia to położenie pozostałych elementów i ma na celu zapewnienie funkcjonalniejszego wyglądu.

Android Auto

Tak wygląda najnowsza wersja Google Maps na Android Auto (fot. Google)

Zmiany w designie Interfejs Google Maps pod Androidem Auto zdarzają się raczej rzadko. Po dodaniu w sierpniu nowego paska bocznego, obecnie wprowadzono drobne poprawki w pozostałych elementach interfejsu. Zwiększono odległości między dwoma dużymi widżetami, a także dostosowano niektóre odległości na pasku bocznym.

Zauważalne jest również, że nieznacznie zmieniono informacje w widżecie dolnego okna. Czas do przybycia do wyznaczonego celu jest zapisany znacznie większymi i pogrubionymi literami, a także przesunięto położenie odległości i przewidywanego czasu przybycia. Możliwe są szczegółowe zmiany w pozostałych elementach, ale mogą one wynikać z różnych rozmiarów wyświetlaczy i wersji aplikacji.

Obecny projekt jest wdrażany w Mapach Google w wersji 11.104.0100 w systemie Android Auto w wersji 10.8.