Gitara wdziana z lotu ptaka

Z cyklu "Ciekawostki na Mapie Google" dzisiaj kilka słów o ogromnym parku w kształcie gitary w Argentynie, który ma długość ponad kilometr i szerokość prawie 400 metrów. 

 

La Guitarra de arboles to park o powierzchni około 25 hektarów, którego pomysłodawcą była Graciela Yraizoz. W młodości marzyła o stworzeniu idealnego miejsca do wychowywania dzieci i mieszkania. Niestety los na to nie pozwolił. Zmarła w wieku zaledwie 25 lat. Pomysł zrealizował jej mąż Pedro, który rozpoczął budowę parku - gitary na kawałku ziemi na południe od miasta Kordoby w Argentynie.

Gitarowy park jest zbudowany w swoich konturach przez ciemnozielone kalifornijskie cyprysowe sosny, 6 strun gitary jest wykonanych z leczniczych drzew eukaliptusowych o charakterystycznym niebieskawym odcieniu, mostek, podobnie jak gwiazda zdobiąca otwór rezonansowy, jest obrysowany ananasowymi cyprysowymi sosnami.

Będąc w samym parku, ze względu na jej ogrom, traci się perspektywę, nie zdając sobie sprawy, że jest to park, który ma kształt gitary.