Mapy Google zyskują nowy wygląd na telefonach z Androidem

Google w końcu poprawia wygląd Map Google, które powoli trafiają do niektórych użytkowników smartfonów z Androidem. Jak informuje serwis 9To5Google, nowa wersja Map Google wprowadza nowy dolny pasek z trzema zakładkami.

Mapy Google zyskują nowy wygląd na telefonach z Androidem

Stara (z lewej) i nowa wersja Map Google (z prawej)

Google ogłosiło nową wersję w marcu, a teraz zaczęło go wdrażać u niektórych użytkowników na całym świecie. Może być już dostępna dla niektórych użytkowników smartfonów i tabletów Galaxy. Inni użytkownicy Galaxy mogą go otrzymać w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Nowa wersja (wersja 11.127.x) Map Google upraszcza dolny pasek dla wszystkich użytkowników. Zamiast pięciu zakładek ma tylko trzy: Odkrywaj (Explore), Ty (You) i Opublikuj (Contribute). Nadal ma wszystkie funkcje starszej wersji aplikacji, ponieważ karta Ty zawiera funkcje, które wcześniej były wymienione na kartach Start, Zapisane i Najnowsze. 

Na karcie Ty nie ma paska wyszukiwania. Powiadomienia i wiadomości biznesowe są dostępne w prawym górnym rogu ekranu. Sekcja Start ze starej wersji aplikacji nosi teraz nazwę Zapisane podróże i znajduje się w zakładce Ty.