Tryb incognito w Mapach Google. Jak go włączyć?

Tryb incognito w Mapach Google istnieje od końca ubiegłego roku, ale jeśli nie korzystałeś z niego do tej pory, to prawdopodobnie nie zauważyłeś, że taka funkcja w ogóle istnieje. Bez względu na powody, dla których chcesz ukryć się pod płaszczem prywatności, pokażemy Ci jak korzystać z Map Google nie pozostawiając żądnych "śladów".

Aktywuj tryb incognito w Mapach Google w czterech prostych krokach

  1. Otwórz Mapy Google na swoim urządzeniu z Androidem.
  2. Kliknij awatar swojego konta Google w prawym górnym rogu ekranu, aby przywołać menu ustawień Map Google.
  3. Znajdź „Włącz tryb incognito” wymieniony jako pierwsza opcja w menu ustawień i kliknij ją.
  4. Pojawi się menu z informacją, jakie rodzaje informacji są chronione w trybie incognito. Kliknij „Zamknij”, aby sfinalizować umowę, lub „Dowiedz się więcej”, aby wyświetlić dodatkowe informacje na stronach pomocy Google.

 Tryb incognito w Mapach Google. Jak go włączyć?

UWAGA: jeśli klikniesz „Dowiedz się więcej”, Mapy poinformują Cię, że przechodzisz do mobilnej przeglądarki internetowej, która może nie być w trybie incognito, co oznacza, że ta strona internetowa będzie śledzona jako część historii przeglądarki.

Co się dzieje, gdy włączony jest tryb incognito w Mapach Google?

Tryb incognito w Mapach Google ma na celu ochronę Twojej lokalizacji i danych wyszukiwania na mapie. Po włączeniu historia lokalizacji dla całego telefonu zostanie tymczasowo wyłączona. Oznacza to, że każde miejsce, do którego podróżujesz (i trasa, którą wybierzesz), nie zostanie zapisane na mapie historii lokalizacji.

Jeśli korzystasz z aplikacji do śledzenia lokalizacji, takiej jak Zaufane kontakty Google i/lub udostępnianie lokalizacji w Mapach Google, te informacje będą również niewidoczne dla Twoich kontaktów. Inni użytkownicy będą mogli zobaczyć Twoją ostatnią aktywność dopiero po wyłączeniu trybu incognito w Mapach Google.

Wreszcie tryb incognito ogranicza dostęp do typowych danych o lokalizacji, takich jak codzienne dojazdy, zapisane miejsca, wpisy w Mapach Google, mapy offline i nie tylko.