Zwiedzaj świat z domu

Dzięki Google Maps Street View każdy użytkownik może odkrywać świat i odwiedzać odległe kraje siedząc przed ekranem monitora lub smartfona. Obecnie, w wyniku pandemii kornawirusa i związanymi z tym ograniczeniami w podrózowaniu, Google opublikowało serię niezwykłych zdjęć, z których niektóre przedstawiają znane na całym świecie miejsca na imponujących panoramch.

Zespół Street View od wielu lat podróżuje po całym świecie, aby nadal robić nowe zdjęcia, które sprawiają, że świat jest na wyciągnięcie ręki, przynajmniej w formie cyfrowej. Chodzi nie tyle o klasyczne zdjęcia uliczne, które są rejestrowane podczas jazdy pojazdami Street View, ale fotografowanie miejsc, do których nie można dojechać samochodem. A są to miejsca, które są szczególnie warte obejrzenia.

Mapy Google pozwalają nie tylko odkrywać odległe kraje i lokalizacje, ale także wielokrotnie generować zdjęcia i widoki, których jako turysta lub miejscowy, nigdy nie zobaczysz. Muzea, parki rozrywki i inne atrakcje, które można zobaczyć bez tłumów i ścisku. Rejestrowane są również wędrówki w górach, na aktywnych wulkanach lub prawie niedostępnych obszarach na pustyniach lub lodowcach.

Zatem waro poświęć trochę czasu i wybrać się na wirtualną podróż po świecie.