Geo Guns (walewijndenboer.nl/geoguns/) to strzelanka czołgowa. Gra wykorzystuje widok satelitarny Google Maps pod kątem 45 stopni (Bird's Eye), na którym pojawia się kilka czołgów. Kierujemy nimi za pomoca myszki. Czołgi wroga atakują od góry ekranu. Zadaniem jest ich zniszczenie. Można wybrać spośród wielu wcześniej ustalonych pól bitwy, ale można także wybrać dowolną lokalizację, wprowadzając ją na górze ekranu. Gra jest krótka, typowy zabójcą czasu.

GeoGuessr (geoguessr.com) geograficzny quiz oparty na Street View, w którym nalezy odgadnąć lokalizacje losowych zdjęć. Jedyne wskazówki to krajobraz wokół, samochody, znaki drogowe, banery czy witryny sklepów. Im dokładniej wskaże sie lokalizację, tym więcej punktów się otrzymuje. Proste, ale uzależniające.

Symulator jazdy 2D Driving simulator (framesynthesis.com/drivingsimulator/maps/) to raczej eksperyment niż gra. Można jeździć po mieście samochodem lub autobusem. Jedyny problem polega na tym, że nie napotyka on żadnych przeszkód, więc w praktyce można jeżdzić nie tylko po drogach ale po całej mapie. Niemniej jednak całkiem przyjemne.

Gra kostkta (playmapscube.com) . Polaga na obracaniu kostką Google Maps z widokiem 3D, tak aby kullka trafiła do markera. Ciekawa zręcznościówka.