W tym miesiącu Google zaktualizowało swoje mapy dodając nową kartę Dojazdy, która pozwala lepiej zaplanowac trasę. Drugą nowością jest możliwość uruchomienia w Mapach Google playlisty z popularnych serwisów muzycznych, takich jak Google Play Music, Apple Music czy Spotify. Usługa ta nie jest jednak domyślnie włączona, ale na szczęście uruchomienie jej nie jest tudne. Poniżej poddpowiadamy w kilku prostych krokach jak to zrobić.

1. Otwórz Google Map

Otwórz aplikację Google Maps i upewnij się, że masz jej aktualną wersję. Dla urządzeń z Androidem aktualizację sprawdziś w Google Play, a dla urządzeń z iOS w App Store.

2. Wejdź do ustawień

Po otwarciu Map Google przejdź do menu ustawień. W Androidzie zrobisz to, przesuwając menu po lewej stronie ekranu, a następnie dotykając "ustawień" na dole tej listy. W iOS przesuniesz palcem w tym samym menu, ale zamiast tego naciśnij ikonę koła zębatego w górnej części menu.

3. Przejdź do ustawień nawigacji

Aby dodać Spotify do Map Google, musisz przejść do "Ustawień nawigacji" w aplikacji Mapy. W Androidzie zrobisz to, przewijając w dół menu ustawień i szukając sekcji "Ustawienia nawigacji". Na iOS wybierz opcję "Nawigacja", która powinna znajdować się u góry listy.

4. Włącz ‘Show Media Playback Controls’ (Pokaż sterowanie odtwarzaniem multimediów) Jednym z ostatnich kroków jest przełączenie kontrolek odtwarzania multimediów. Domyślnie ta opcja prawdopodobnie zostanie wyłączona. Jednak po włączeniu aplikacja powinna zapytać Cię, z której usługi chcesz korzystać jako usługa domyślna. Na obu platformach musisz zainstalować i zaktualizować aplikację Spotify, aby dodać Spotify do Map Google.

5. Wybierz swoją domyślną aplikację multimedialną

W Androidzie przełączanie kontrolek powoduje automatyczne wyświetlenie listy dostępnych usług do wyboru. W systemie iOS dotknięcie opcji "Sterowanie odtwarzaniem muzyki" powoduje wyświetlenie listy zgodnych aplikacji, w tym Apple Music, i daje możliwość skonfigurowania i wybrania domyślnego ustawienia. W zależności od wybranej usługi może być konieczne autoryzowanie Map do kontrolowania konta.

Uwaga: aby dodać Apple Music na iPhonie, musisz również przełączyć ustawienie "Media & Apple Music" (Muzyka mediów i Apple) w menu ustawień iOS.