Czy zdarza sie Wam, że nie jesteście pewni czy idziecie w dobrym keirunku podczas korzytania z nawigacji Map Google? Czy nie tracicie orientacji kiedy zanika sygnał GPS? Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi nowa funkcja Google Maps VPS (Visual Positioning System), czyli system wizualnego pozycjonowania. Polega ona na tym, że Mapy Google korzystają z aparatu w smartfonie, aby zidentyfikować otoczenie, a tym samym wizualnie przedstawić najlepszą drogę do miejsca docelowego.

Jak działa Google Maps VPS?

Aby korzystać z funkcji VPS podczas nawigacji, wystarczy skierować aparat fotgraficzny przed siebie. Zobaczysz wtedy swoje otoczenie z strzałkami wskazującymi kierunek, w którym powinieneś iść, z małą mapą na dole, aby mieć podgląd dokąd zmierzasz. Jednocześnie automatycznie podświetlą się interesujące miejsca w pobliżu, takie jak kawiarnie lub sklepy. Co ciekawe, możesz mieć animowaną postać na ekranie, która pomoże ci lepiej nawigować dzięki VPS. Pokazując demo nowego systemu pozycjonowania, Google użył małego lisa.

Nowa funkcja może być szczególnie przydatna w gęsto zaludnionych obszarach miejskich z wysokimi budynkami, w których często dochodzi do zaniku sygnału GPS. Kiedy będzie dostępna? Niestety...póki co, to wciąż tajemnica Google.