Street Tours to nowe narzędzie, które umożliwia w łatwy sposób tworzyć interaktywne wycieczki, korzystając z Google Maps Street View. Największą zaletą aplikacji jest to, że pozwala podpisać miejsce na zdjęciach, aby zapewnić dodatkowe informacje dla użytkowników trasy.

Poniższy obrazek pokazuje uliczną wycieczkę po Bournemouth Beach w Wielkiej Brytanii. Podczas tej demonstracyjnej wycieczki molo, oceanarium i biuro informacji turystycznej zostały oznaczone na zdjęciu Street View. Kiedy użytkownik kliknie na etykiety, otwarte zostaną okna z informacjami o tych miejscach.

Tworzenie własnej trasy z Street Tours jest bardzo łatwe. Aplikacja korzysta z Google Maps, aby podświetlić obszar  wycieczki. Następnie wystarczy kliknąć panoramę Street View, aby dodać etykiety do wybranego miejsca. Można nadać styl znacznikom, aby zmienić ich wygląd i dodać dowolne informacje, które mają być wyświetlane w oknie informacyjnym powiązanym z lokalizacją.

Street Tours to świetny sposób na wykorzystanie zdjęć Street View w Mapach Google w celu zapewnienia wirtualnego zwiedzania danej lokalizacji. Wycieczki są szybkie i łatwe do utworzenia. Zakończone wycieczki można dodać do witryny lub blogu za pomocą dołączonego kodu do umieszczenia na stronie. Możesz też podzielić się zakończonymi wycieczkami z rodziną i przyjaciółmi, przesyłając link do trasy.