Planując wakacyjny wyjazd samochodem niezbędne okazać się mogą Mapy Google, a szczególnie funkcja wyznaczania trasy, która szacunkowo podaje czas dojazdu do zaplanowanego miejsca. Trasy możemy wyznaczać w różnych opcjach np. unikając dróg płatnych, autostrad czy promów. Funkcja ta sprawdza się bardzo dobrze gdy mamy określony cel podróży.

A co w przypadku, gdy zamierzamy gdzieś wyjechać i chcemy aby nasza podróż nie trwała dłużej niż na przykład 3 godziny, bo dłuższe podróże nas męczą? W takiej sytuacji z pomocą przychodzi narzędzie How Far Can I Travel, które pokaże nam na mapie jak daleko dojedziemy w określonym czasie.

Jak to działa?

Najpierw wybieramy miejsce skąd wyruszamy. Następnie podajemy średnią prędkość z jaką będziemy się poruszać oraz czas jakim dysponujemy na podróż. Aplikacja wyrysuje na mapie obszar, który jest w naszym czasowym zasięgu. Powyżej na mapie taki obszar wyznaczony został dla wyruszających z centrum Warszawy, przy założeniu, że podróż trwa 3 godzin ze średnią prędkością 90 km/h

 

Aplikacja ma także drugą ciekawą opcję, która pozwala sprawdzić gdzie dojedziemy pokonując określony dystans. Powyżej taki zasięg dla trasy o długość 200 km wyznaczonej z centrum Warszawy.

Aplikację How Far Can I Travel znajdziemy pod linkiem: https://www.freemaptools.com/how-far-can-i-travel.htm