Widoczny fragment mapy w aplikacji Google Maps można dowolnie powiększać lub zmniejszać do określonego punktu. Dzisiaj przedstawiamy Wam dwa dodatkowe gesty powiększenia i pomniejszania widoku mapy, które prawdopodobnie znają i używają tylko nieliczni użytkownicy.

Wiele gestów na Mapach Google wymaga dwóch palców, dotyczy to również powiększania sekcji mapy. Dzięki dobrze znanej funkcji pinch-to-zoom, kładziesz palce na wyświetlaczu, ściągasz je lub rozsuwasz i zmniejszasz lub powiększasz widoczny fragment. Wszyscy o tym wiedzą i jest to oczywiste, ponieważ jest używany w wielu innych aplikacjach (przeglądarka, galeria, ...) na smartfonie, których nie trzeba już nikomu wyjaśniać. Ale co, jeśli masz tylko jedną rękę wolną?

Powiększanie jednym palcem: Dotknij ekranu dwa razy w krótkim odstępie czasu, tak jak w przypadku zoomu dwudotykowego, ale nie zdejmuj palca z ekranu przy drugim dotknięciu. Po tym dwukrotnym dotknięciu możesz przesunąć palcem w górę lub w dół po wyświetlaczu, aby jeszcze bardziej powiększyć lub zmniejszyć wycinek mapy. Przesunięcie w górę zmniejsza rozmiar mapy, przesunięcie w dół powiększa fragment mapy. Jeśli wykonasz ten gest daleko na ekranie, masz wystarczająco dużo miejsca u góry, aby zmniejszyć przekrój. Im większy wyświetlacz, tym bardziej można powiększyć - krawędź wyświetlacza jest zawsze granicą.

Pomniejszanie bez użycia pinch-to-zoom:  Stuknij dwukrotnie w krótkim odstępie czasu w to samo miejsce na mapie, a widok zostanie powiększony o jeden krok. Jest to zapewne wszystkim znane. Ale jak pomniejszyć ponownie bez przesuwania? Jest to również możliwe: dotknij dwukrotnie ekranu dwoma palcami, dzięki czemu oba palce powinny znaleźć się mniej więcej w miejscu, w którym zostały dotknięte po raz pierwszy. Widok jest teraz pomniejszony o jeden krok.