Kilka miesięcy temu Google zaprezentowało nowe pojazdy Street View, które mogą również mierzyć jakość powietrza w miastach. Teraz pierwsze z nich wyjeżdzają na ulice Niemiec. A kiedy zawitają do Polski?

Nowe auta Street View

Dane zbierane przez nowe pojazdy Google Street View są udostępniane lokalnym właszom lub, w zależności od regionu, zbierane we współpracy z władzami. W niektórych miastach, takich jak Kopenhaga, Dublin czy Amsterdam, udało się już uzyskać ważne informacje na temat jakości powietrza, które wcześniej nie były dostępne na taką skalę.

Teraz Google zapowiedziało, że pojazdy po raz pierwszy wyjadą na drogi w Niemczech – a konkretnie Hamburga. Pojazd Street View będzie jeździł ulicami miasta przez cały rok, rejestrując zanieczyszczenia powietrza, które władze wykorzystują do "tworzenia miasta przyszłości". Jaka jest idea całego projektu możemy zobaczyć na filmiku powyżej.

W przyszłości Google planuje zbierać dane dotyczące zanieczyszczenia powietrza także w innych miastach. Czy nowe auta zobaczymy także w Polsce? Google póki co nie zdradza swoich dalszych planów, ale znając politykę i działanie firmy, wcześniej czy później, to także takie auta zobaczymy na polskich drogach.