W tym tygodniu Google świętuje swoje 23. urodziny. Podobnie jak wiele dużych firm IT, Google powstało w garażu, dzisiejszej szefowej YouTube Susan Wójcicki, która wynajęła go Sergeyowi Brinowi i Larry’emu Page’owi. Jeśli chcesz poczuć odrobinę nostalgii i zanurzyć się we wczesnych latach firmy, możesz to zrobić na Mapach Google, gdzie Street View zabiera nas w podróż w czasie do wiernie zrekonstruowanego garażu Google.

Niektóre bardzo duże firmy IT zaczynały w garażu – od Apple, przez Microsoft, po HP. Dotyczy to również Google, ponieważ firma była faktycznie zarządzana z garażu Susan Wójcicki przez pierwsze 12 miesięcy. Wojcicki jest teraz dyrektorem generalnym YouTube i przez wiele lat była żoną założyciela Google, Sergeya Brina. Z okazji 20. urodzin trzy lata temu garaż został całkowicie zaktualizowany do stanu z 1998 r., aby ekipa Street View mogła go sfotografować.

Każdy może wejść do garażu bezpośrednio w Google Maps i zwiedzić wnętrze z wieloma ciekawymi zakamarkami i ukrytymi pokojami. Możesz sobie wyobrazić startupowe uczucie końca lat 90., które musiało panować w tym miejscu. W rzeczywistości garaż został odrestaurowany z wielką starannością, co również można sprawdzić na filmie z 1998 roku zamieszczonym poniżej.

 

Powyższy film przedstawia oryginalny garaż. Jak widać, został on właściwie odtworzony bardzo wiernie i odpowiada stylowi i duchowi czasu Doliny Krzemowej tamtych czasów.

W garażu Stamtąd Larry Page i Sergey Brin zarządzali wyszukiwarką przez rok, zanim zebrali wystarczający kapitał, aby przenieść się do przyzwoitych biur.