Nie podobają się Wam Mapy Google? Nie ta kolorystyka, czcionka, symbole? Chcecie mieć swoją własną wersje? Nic trudnego. Od niedawna dostępna jest nowa generacja narzędzi do stylizacji Google Maps - Styling Wizard. Teraz usługa oparta jest na chmurze, co pozwala na większe możliwości dostosowywania, łatwiejsze zarządzanie oraz szybsze wdrażanie testów i nowych funkcji.

Stylizacja Map Google

Do tej pory stylizacja Map Google odbywało się za pośrednictwem JSON po stronie klienta, który był wysyłany na serwer z żądaniami map. Ten sposób oznaczał, że ilość zmian, które można było wykonać, była ograniczona limitami znaków adresu URL. Przejście na stylizację Map w chmurze zwiększa liczbę dostosowań, które można wykonać na mapie do ponad 250 w większości przeglądarek.

Dzięki stylom znajdującym się w chmurze zarządzanie stylami map staje się niezwykle łatwe, nawet na wielu platformach i usługach. Pojedynczy styl mapy może obsługiwać dowolną liczbę map — co oznacza, że ​​zmiana stylu może zostać natychmiast wprowadzona do szeregu aplikacji i witryn — bez żadnych skomplikowanych wdrożeń.

Wreszcie przeniesienie narzędzia do chmury umożliwia np. większej liczbie członków zespołu aktualizowanie map, w tym tych, którzy nie kodują. Na przykład zespół ds. obsługi użytkownika może szybko zastosować nowe funkcje dostosowywania, a zespół marketingowy może zaktualizować style map, aby odzwierciedlić kampanię świąteczną — a wszystko to bez dotykania samego kodu. Po opublikowaniu nowy styl mapy będzie aktualizowany niemal w czasie rzeczywistym na wszystkich platformach i urządzeniach, zapewniając spójne wrażenia klientów.

Podsumowując, Styling Wizard można już testować w wersji beta. Na co pozwala?

  • Stylizacja bez kodu: Aktualizuj niestandardowe style map w dowolnym momencie za pomocą jednego kliknięcia.
  • Lepszy przepływ pracy: wprowadzaj i zapisuj zmiany, zrób sobie przerwę i opublikuj, kiedy będziesz gotowy.
  • Więcej personalizacji: Brak ograniczeń dotyczących znaków adresu URL, dzięki czemu możesz zmienić ponad 250 elementów mapy.
  • Funkcje dostępne tylko w chmurze: Mapy wektorowe w Internecie, kontrola gęstości punktów POI, nowe typy funkcji map i nie tylko.