Każdego dnia z Google Maps korzysta ponad miliard osób, a ponad 5 milionów aktywnych aplikacji i witryn wykorzystuje produkty Google Maps Platform co tydzień.

Jak często aktualizowane są mapy?

Mapa jest stale aktualizowana - dosłownie, co sekundę każdego dnia. Nieustannie zbierane nowe informacje o świecie, czy to ze zdjęć satelitarnych i samochodów Street View, czy użytkowników Map Google i właścicieli lokalnych firm. Użytkownicy Map Google codziennie przekazują ponad 20 milionów informacji - to ponad 200 wpisów na sekundę.

Oprócz aktualizacji, które wprowadzane są na podstawie tego, co przekazują użytkownicy, wprowadzane są niezliczone aktualizacje za pomocą innych środków, takich jak zdjęcia  czy tzw. uczenie maszynowe.

W przypadku organizacji takich jak rządy, organizacje non-profit i instytucje edukacyjne, które mają duże ilości danych, np. nowe drogi lub adresy nowych budynków, mogą korzystać z nowego narzędzia do przesyłania danych geograficznych - Geo Data Upload tool. Przesyłając dane za pomocą tego narzędzia, ważne jest, aby wysyłać je we właściwym formacie - preferowanym typem pliku jest .shp lub .csv z atrybutami przestrzennymi.

W Google jest także dedykowany zespół pracujący nad bieżącym aktualizowaniem danych. Obejmuje to między innymi włączanie danych z zasobów stron trzecich, opracowywanie algorytmów do automatycznej aktualizacji danych i identyfikowania spamu lub oszustwa oraz docieranie bezpośrednio do firm i organizacji w celu uzyskania dokładnych informacji.

Tak więc aktualizacja danych odbywa się na wiele różnych sposobów, w którą angażuje się zarówno firma jak i użytkownicy Map Google.